Warto nas poznać, by później mieć gdzie wracać

Czyste powietrze, piękne lasy, dobrze rozwinięta sieć drogowa, malownicze pejzaże oraz tradycyjna polska gościnność czekają na Państwa w Gminie Niwiska na Podkarpaciu – gdzie serdecznie zapraszam 21 maja br. na „DareToBe” Maraton MTB 2023.

Elżbieta Wróbel – Wójt Gminy Niwiska

Miłośnicy wsi i turystyki rowerowej znajdą u nas świetne drogi, piękne krajobrazy i gospodarstwa agroturystyczne. Grzybiarze nazbierają borowików, podgrzybków i bardzo smacznych płachetek kołpakowatych. Artyści docenią ponad 100-letnie polichromie Karola Frycza, znajdujące się w zabytkowym dworze, położonym w SERCU Niwisk, gdzie rozbrzmiewa muzyka, poezja, tworzy się kabaret, taniec, a życie kulturalne tętni każdego dnia.

Kto chociaż raz zagości w Gminie Niwiska, chętnie do niej wraca. To miejsce uzależnia, jest niezwykle przyjazne do życia. U nas nie brakuje miejsc w żłobkach, przedszkolach, szkołach, świetlicach, prężnie działa szkoła muzyczna i aktywny dom seniora. Walory krajobrazowe, turystyka, bogata oferta kulturalna i sportowa oraz dobrze rozwinięta infrastruktura sprawiają, że jest to dobre miejsce do zamieszkania i życia w szczęściu, zdrowiu i dostatku. Bliska odległość do zjazdu z autostrady A4 sprzyja również prowadzeniu działalności gospodarczej. Najciekawszym przykładem przedsiębiorczości jest Zakład Obróbki Kamienia Budowlanego ROGALA w Przyłęku. To bezpośredni producent i importer ponad 200 kolorów naturalnych kamieni z całego świata. Marmury, granity, piaskowce i wiele, wiele innych do wyboru.

Największym kapitałem gminy Niwiska są jednak ludzie – ponad 6 tys. mieszkańców. Warto ich poznać i przyjechać do Niwisk. Bez okazji, ale i w konkretnym celu. Na przykład, na początek na „DareToBe” Maraton MTB 2023 – 21 maja br., by poczuć klimat tego wyjątkowego miejsca.

Przez gminę Niwiska przebiegają dwa szlaki turystyczne: oznaczony kolorem zielonym szlak im. gen Władysława Sikorskiego (trasa: Bór Głogowski – Przewrotne – Kolbuszowa – Niwiska – Przyłęk – Tuszów Narodowy) oraz szlak żółty (trasa: Niwiska – Pustków – Ropczyce).
Miejscem, które warto zobaczyć jest także rezerwat przyrodniczy „Buczyna w Cyrance”

To, co wyróżnia Gminę Niwiska, to również tzw. babskie rządy, trwające obecnie czwartą kadencję – dzięki nim Gmina świetnie się rozwija, a panowie „noszeni są na rękach” każdego dnia!

A to wszystko zaledwie godzinę drogi od Krakowa, jadąc na wschód autostradą A4.

Serdecznie zapraszamy!