19 lutego 2016

Piwniczna

Zbigniew Janeczek – Burmistrz Miasta i Gminy Piwnicznej – Zdroju

Szanowni Państwo!
Z nieukrywaną przyjemnością witam Was na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Piwniczna – Zdrój. Wasz udział w zawodach dowodzi, że idea aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zdrowo pojmowanej rywalizacji sportowej nie jest jedynie pustym sloganem.

Mam nadzieję, że Ziemia Piwniczańska będzie się Wam kojarzyć jedynie z gościnnością jej Mieszkańców oraz mile spędzonym czasem. Wierzę, że gdy sportowe emocje opadną będziecie tu wracać aby w pełni odkryć atrakcyjność walorów Miasta i Gminy Piwnicznej – Zdroju.
Wszystkim Zawodnikom biorącym udział w “DARE2b MTB Maraton Piwniczna 2018” życzę jak najlepszych wyników, samych pierwszych lokat i rywalizacji w duchu fair play. Dopóki walczymy – jesteśmy zwycięzcami. Szerokiej drogi!

Wśród gęstych lasów Popradzkiego Parku Krajobrazowego, nad rwistymi wodami rzeki Poprad, u podnóży pasm Radziejowej i Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim leży Piwniczna – Zdrój. Lokowana w 1348 r. przez Kazimierza Wielkiego od lat przyciąga turystów bogactwem źródeł mineralnych wód leczniczych, których największe w Polsce skupisko można znaleźć właśnie tutaj.

Piwniczna Zdrój – miasto i gmina uzdrowiskowa leżąca w sercu Beskidu Sądeckiego bogata w źródła wód mineralnych spokojna miejscowość po raz drugi stanie się sceną Waszych zmagań. A każdy metr przewyższenia poczujecie podwójnie, nagrodą za to będą wspaniałe rozległe panoramy i kilometrowe zjazdy do doliny. W Piwnicznej – Zdroju wszystko smakuje inaczej a rower MTB czuje się jak u siebie w domu. Poczuj atmosferą prawdziwie górskiej rywalizacji w “pięknych okolicznościach” piwniczańskiej przyrody na pograniczu polsko- słowackim. Eksploruj tereny w których nikt dotąd się nie ścigał, daj świadectwo Twojej “Cyklozy”.

Miasto i Gmina Piwniczna – Zdrój to nie tylko wody mineralne, pijalnia w Parku Zdrojowym i zabytkowy układ rynku miejskiego; to nie tylko historia połemkowskich cerkwi w Wierchomli i Zubrzyku. to nie tylko stoki narciarskie w Kokuszce i Wierchomli Małej; to nie tylko historyczne szlaki kurierskie z czasów II wojny światowej…

Piwniczna – Zdrój to ludzie: otwarci na przyszłość i gościnni dla Turystów; to nowoczesne obiekty sportowe takie jak: Hala Widowiskowo – Sportowa ze ścianką wspinaczkową (15,2 m) i salą fitness oraz kompleksem letnich basenów na Radwanowie; to górskie szlaki turystyczne – zarówno piesze, jak i rowerowe; to wieże widokowe na Eliaszówce (1023 m n.p.m.) i w Parku Węgielnik – Skałki; to jedyny w swoim rodzaju spływ niezatapialnymi łodziami Doliną Popradu; to Muzeum Regionalne z największą w Polsce kolekcją nart; to plac religijno – turystyczny im. św. Jana Pawła II…

Piwniczna – Zdrój to miejsce dla każdego! Zapraszamy!

Więcej informacji na www.piwniczna.pl